سیستم پیشنهادی برای نرم افزار مایا

نرم افزار مایا یک پیشرو در صنعت انیمیشن، مدل سازی، شبیه سازی و رندر می باشد. نرم افزار Autodesk Maya قدرتمند و بشدت داینامیک و انعطاف‎ پذیر برای پاسخگویی به نیاز گسترده ‎ای از صنعت مانند هالیوود، توسعه بازی های رایانه ای و معماری برخوردار است. این ویژگی‌ها نه تنها به سخت‌افزار رایانه‌ای قدرتمند برای عملکرد صحیح نیاز دارند، بلکه به یک راه‌حل مناسب و متعادل نیز نیازمند است که به طور خاص بر روی گردش کار و برنامه شما متمرکز باشد. داشتن ابزار مناسب برای این کار می تواند زمان قابل توجهی را در پروژه های مایا شما صرفه جویی کند. شرکت Autodesk  لیستی از سیستم مورد نیاز MAYA را ارائه داده که می تواند برای اطمینان از عملکرد سخت افزار سیستم شما با نرم افزار سیستم مورد نیاز بکار گرفته شود. با این حال، این فهرست «سیستم مورد نیاز» تنها حالت اولیه سخت‌افزار مورد نیاز برای اجرای نرم‌افزار را پوشش می‌دهد، نه اینکه چه سخت‌افزاری واقعاً بهتر است. از آنجایی که لیست پیشنهادی شرکت اتودسک میتواند در بسیاری از موارد متناقض باشد، برای خرید سیستم مورد نیاز این نرم افزار می بایست کمی دقت به خرج دهید، در ادامه ما سیستم پیشنهادی (قطعات) را برای کار راحت وروان با این نرم افزار را خواهیم گفت.

پردازنده و مادربرد CPU/Motherboard:

مدل سازی در مایا همیشه بخش مهمی از کار با این نرم افزار قدرتمند است. این کار نیازمند کار بروی پردازنده هایی هست که تک رشته های قدرتمندی دارند. در نتیجه، انتخاب یک پردازنده با سرعت کلاک بالا برای عملکرد بهینه مایا ضروری است. هردو پردازنده های شرکت AMD و Intel  برای اینکار می توانند عملکرد بسیار عالی رابه شما ارائه دهند، اگر پول و هزینه کردن در بخش پردازنده برای شما مشکلی نیست پیشنهاد ما سری Threadripper از پردازنده های AMD می باشد. اگرچه باید دقت داشته باشید که پردازنده های این سری بسیار گران‎قیمت هستند. مادربرد نیز در این بخش آنقدر مهم نیست و میتوانید از مادربردی استفاده کنید که صرفا قطعات پیشنهادی را به نحو احسن پشتیبانی کند.

کارت گرافیک GPU:

شرکت اتودسک هر دو کارت های قدرتمند Nvidia Quadro و کارتهای AMD Radeon Pro را برای کار پیشنهاد می کند، اما باتوجه به قیمت بالای این کارت ها در ایران، این سری کارتها هیچگونه صرفه اقتصادی برای کاربر ندارد. از این رو ما به شما پیشنهاد می کنیم که از سری کارت های شرکت انویدیا RTX و یا کارت های سری 5هزار شرکت AMD استفاده شود. اگر از آن دسته کاربرانی هستید که کارهای رندرهای سنگینی انجام می دهید و از نرم افزار مایا برای مدل سازی و خروجی های باکیفیت ، و رندر بیش از یک فریم (از یک صحنه) کار میکنید و رندر شما به صورت تک فریم نیست، پیشنهاد ما به شما سری RTX 30 شرکت انویدیا می باشد. اگرچه با توجهب به کمبود جهانی کارتهای گرافیک در دنیا و افزایش قیمت بسیار زیاد کارت های گرافیک می بایست در خرید این قطعه دقت به خرج دهید. اما برای این نوع کارها بهترین پیشنها ما برای کاربران مدل RTX 3070 شرکت انویدیا می باشد.

حافظه رم RAM:

پیشنهاد ما برای رم در نرم‎ افزار مایا رم 16 یا 32 گیگابایت است. این مقدار رم برای کار روان و راحت کافی است اما اگر قصد دارید همزمان چندین نرم افزار را در کنار مایا اجرا کنید پس 64 گیگابایت میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد. استفاده حافظه بیش از این مقدار عملکرد سیستم شما را افزایش نمی دهد بهتر است هزینه را در جای بهتری صرف کنید، به عنوان مثال بجای افزایش رم به فکر خرید کارت گرافیک یا پردازنده بهتر باشید. همچنین میتوانید بجای صرف هزینه در قسمت رم آن را بروی حافظه پرسرعت NVMe  خرج کنید.

محیط نرم افزار مایا
نرم افزار Autodesk Maya

حافظه ذخیره سازی SSD:

همیشه پیشنهاد می شود که برای خرید حافظه ها از حافظه SSD بجای حافظه های مکانیکی HDD استفاده شود. هرچه سرعت خواندن و نوشتن حافظه بیشتر باشد، سرعت اجرا و کار نیز بیشتر می شود. بهتر است از NVMe SSD نسل های جدید برای نصب نرم‎ افزار مایا استفاده شود. همچنین برای ذخیره کردن پروژه های خود و اجرای هرچه سریعتر (باز شدن و سرعت لود بهتر) از این نوع حافظه ها استفاده شود.

در مجموع باید گفت کسانی که از نرم‎افزار Autodesk Maya استفاده میکنند بیشتر از هرچیزی به پردازنده و کارت گرافیک توجه کرده و هزینه خرید سیستم را به این دو قطعه صرف می کنند. ما در گروه آرتا پی سی با در اختیار داشتن متخصصین برجسته در زمینه رندرینگ و مدل سازی، میتوانیم کمک حال کاربران در امر خرید سیستم رندرینگ و همچنین مشاوره رایگان در زمینه خرید سیستم های بالارده، باشیم. اگر قصد خرید سیستم رندرینگ و یا سیستم گیمینگ را دارید میتوانید به سایت آرتا پی سی مراجعه کرده و یا با تماس به متخصصین ما از مشاوره رایگان بهره مند شوید.