همانطور که در بخش اول سه مدل از بهترین خنک کننده مایع را مشاده کردید، در بخش دوم نیز سه مدل از بهترین ها را مشاهده خواهی کرد و سایر مدل ها را با هم نگاهی خواهیم کرد. خنک کننده مایع، روشی برای کاهش دمای پردازنده کامپیوتر (CPU) و در برخی مواقع پردازنده های گرافیکی (GPU) استفاده می شود. این فرآیند از آب به جای هوا به عنوان وسیله خنک کننده استفاده می کند زیرا آب می تواند گرما را حدود 30 برابر سریعتر از هوا منتقل کند. علاوه بر این، یک سیستم خنک کننده آب به اجزای کامپیوتر اجازه می دهد تا با سرعت بالاتر کار کنند و در عین حال صدای سیستم را نیز کاهش می دهد. سیستم های امروزی با توجه حرارت بالایی که تولید می کنند بهتر است از سیستم خنک کنندگی آبی یا همان مایع استفاده شود. برای این نوع سیستم‌ها با کارایی بالا، خنک‌کننده آب می‌تواند گرما را سریع‌تر از بین ببرد و به طور مؤثرتری به این سیستم‌ها اجازه دهد سریع‌تر، خنک‌تر و بی‌صداتر کار کنند. در سیستم خنک کننده مایع معمولا آب از طریق لوله ها پمپاژ می شود. مایع موجود در این لوله ها حرارت را به رادیاتور منتقل و پخش می کند. این سیستم دقیقا مانند سیستم خنک کننده موتور خودرها عمل می کند جایی که مایع خنک کننده از طریق موتور به رادیاتور پمپاژ می شود. خنک کننده های مایع نسبت به خنک کننده های بادی (Air Cooling) از خنک کنندگی بسیار بهتری برخوردار است به همین دلیل به جز گیمرها، اورکلاکرها از این نوع سیستم استفاده می کنند همچنین خنک کننده های آبی عمر قطعات را نیز افزایش می دهند. در ادامه و معرفی بهترین خنک کننده های مایع همراه باشید.

خنک کننده NZXT Kraken X53

بهترین خنک کننده پردازنده 240 میلی متری

خنک کننده NZXT-Kraken-X53

مدل NZXT Kraken X53 در حقیقت جانشین مدل NZXT Kraken X52 ما می باشد (مدلی که مورد علاقه ما و خیلی از گیمرها است) در مدل X53 شاهد پیشرفت های اساسی هستیم. ظاهر بهتر و خنک کنندگی کارآمدتر از ویژگی های اصلی این مدل جدید از شرکت NZXT می باشد. این محصول در سه مدل 120 میلی متری، 240 میلی متری و 360 میلی متری موجود می باشد. (دقت داشته باشید منظور از مدل 120 تک فن، 240 دو فن و 360 میلی متری 3 فن می باشد) از دیگر نکات جذاب این مدل می توان به وجود نورپردازی RGB جذاب اشاره کرد. در مجموع اگر به دنبال خنک کننده دو فن یا همان 240 میلی متری برای پردازنده خود هستید، مدل NZXT Kraken X53 می تواند بهترین انتخاب در بین تمامی خنک کننده های 240 میلی متری به شمار رود. از نکات منفی این محصول به کمبود آن در بازار ایران می توان اشاره کرد. متاسفانه برند NZXT هنوز که هنوزه به شکل انبوه در بازار رواج نیافته و ما نیز امیدواریم که محصولات متنوع این شرکت صاحب نام وارد بازار کشور شود.

خنک کننده EVGA CLC 280mm

بهترین خنک کننده 280 میلی متری بازار

 

EVGA-CLC-280mm

EVGA نامی بزرگ در صنعت تولید قطعات کامپویتر است و خنک کننده CLC 280 یکی از بهترین و به صرفته ترین مدل این شرکت در زمینه خنک کنندگی مایع می باشد. فناوری GEN5 Astek بکار رفته در این محصول کارایی و خنک کنندگی آن را به شکل چشم گیری افزایش داده اتس. این خنک کننده از یک رادیاتور 280 میلی متری با فن دوگانه و بسیار بی صدا بهره می برد. طراحی LED ها برای نورپردازی RGB به شکل بسیار هنرمندانه ای انجام شده است. همچنین با کمک نرم افزار EVGFA Flow Control به شما امکان تغییر سرعت فن و پمپاژ RPM و همچنین تغیرات RGB را نیز بر بلوک این محصول کنترل کنید. این محصول شاید به طور گسترده ای در بازار موجود نباشد اما برای خرید سیستم گیمینگ و خرید سیستم خنک کنندگی مناسب برای سیستم خود می توانید با ما در آرتا پ سی در تماس باشید و از خدمات و راهنمای قبل از خرید توسط متخصصین ما بهرمند شوید.

خنک کننده Corsair iCUE H150i Elite LCD

بهترین خنک کننده 360 میلی متری (سه فن) در بازار

Corsair-iCUE-H150i-Elite-LCD

اگر به دنبال بزرگترین و قوی ترین خنک کننده مایع در بازار هستید، خود را خسته نکنید، خنک کننده مایع Corsair iCue H150i Elite LCD در خدمت شماست. مدل Corsair iCUE H150i Elite LCD دارای یک رادیاتور بزرگ و 360 میلی متری برای خنک کردن داغترین پردازنده ها و بالاترین سرعت اورکلاک است. فن های Corsair iCUE H150i Elite LCD می تواند با توجه به نوع حرارت به شکل هوشمندانه ای حرارت ساطع شده از پردازنده را به رادیاتور منتقل می کند و عمل خنک کنندگی را انجام میدهد. در بخش نورپردازی RGB نیز فنها قابل تنظیم شدن هستند. همچنین یک نمایشگر 2.1 اینچی نیز به زیبایی این محصول افزوده است. در این نمایشگر کاربر می تواند با عکس و ویدیو (فرمت GIF) این نمایشگر را شخصی سازه کرده و به زیبایی سیستم خود بی افزاید.

در مجموع در این بخش سعی شده بهترین خنک کننده ها در سایزهای مختلفی را معرفی کنیم. در بخش آخر به سراغ مدل های متنوع تری خواهیم رفت تا کاربر در انتخاب دست بازتری داشته باشد. اگر به دنبال خرید سیستم رندرینگ یا گیمینگ هستید می تواند با ما در ArtaPC همراه در تماس باشید و بهترین انتخاب را توسط بهترین قطعات همچنین با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید، خرید کنید. همچنین برای خرید سیستم مناسب کار خود نیازی به گشت و گذار در سطح اینترنت ندارید چرا که ما در آرتا پی سی به راحتی با توجه به بودجه شما بهترین انتخاب را برای شما ارائه خواهند کرد.