سیستم های امروزی با توجه به قطعات قدرتمند از مصرف برق بالایی نیز برخوردار هستند. اما این مصرف بالای برق هزینه هایی را دربر میگیرد. منظور از این هزینه خرید خنک کننده برای این قطعات است. پردازنده ها امروزه با توجه به اینکه پردازنده های مرکزی نیاز به برق مصرفی (TDP) بالایی دارند از این سو خرید خنک کننده ای خوب از واجبات اسمبل کردن یک سیستم می باشد. سیستم خنک کننده ها به دو دسته اصلی تقسیم می شوند. خنک کننده مایع Water Cooling و خنک کننده بادی Air Cooling. در بین گیمرها خنک کننده های مایع از محبوبیت بیشتری برخوردار است. البته دلیل آن نیز مشخص است. ظاهر زیبا. اکثر گیمرها علاقه بالایی به مزین کردن فضای داخلی کیس خود دارند. این بدین معنی نیست که خنک کننده های مایع صرفا جنبه تزئینی دارند اما این زیبایی در قیمت نهایی محصول بی تاثیر نیست. در گذشته خنک کننده های مایع توسط افراد خاصی و به شکل دستی تولید می شد و اغلب این خوره های اورکلاکینگ بودن که از این روش برای خنک کردن پردازنده استفاده می کردند. خوشبختانه امروزه به لطق در دسترس بودن خنک کننده های مایع همه کاره (AIO) برای استفاده از این نوع خنک کننده ها نیازی به حرفه ای بودن نیست چرا که شرکت های متعددی در زمینه تولید این نوع خنک کننده های فعالیت می کنند و کاربر براحتی می تواند آن را نصب کند. برای خرید سیستم گیمینگ پیشنهاد ما همیشه خرید کولر مایع است، در ادامه بهترین خنک کننده های مایع دنیا در را برای شما قرار داده ایم. با آرتا پی سی همراه باشید.

نکته: به خنک کننده های مایعی که دارای فن، رادیات و آب هستند همه کاره گفته می شود به انگلیسی All in one

کولر Corsair iCue H100i RGB Pro XT

Corsair-iCue-H100i-RGB-Pro-XT-arta

این خنک کننده 240 میلی متری با پشتیبانی از سوکت برای آخرین پردازنده های AMD و Intel، از جمله پردازنده های Threadripper AMD ارائه می شود. این خنک کننده مجهز به دو فن 120 میلی متری سری ML و یک صفحه مسی با کیفیت عالی عرضه شده است. از ویژگی های این محصول می توان به بی صدا بودن آن اشاره کرد جایی که با وجود دو فن با کیفیت و هوشمند بودن فن ها عملکرد خیره کننده ای را به ارمغان می آورد. از سایر ویژگی های این خنک کننده می تون به وجود 16 لامپ LED RGB می باشد که با نرم افزار Corsair به راحتی می توان نورپردازی آن را تغییر داد. این کولر با کیفیت از انتخاب اول هر گیمری به شمار می رود.

خنک کننده Lian Li Galahad

بهترین خنک کننده اقتصادی

 

Lian-Li-Galahad-arta

این کولر دارای رادیاتور 240 میلی متری و دو فن 120 میلی متری است. فن ها و محفظه پمپ آب نیز دارای نورپردازی RGB هستند و کیت شامل خمیر حرارتی است، به این معنی که شما هر چیز مورد نیاز را برای راه اندازی در احتیار خواهید داشت. فن های Lian Li Galahad می توانند 2.79mmH2O فشار هوا و 72CFM جریان هوا ایجاد کنند. درجه بندی فن ها برای 40000 ساعت کارکرد سنگین تولید شده است، که این عمر بالا ارزش خرید این محصول را به شدت بالا می بد.

Deepcool Captain 240 Pro V2

بهترین خنک کننده ارزان قیمت

Deepcool-Captain-240-Pro-V2-arta

به دنبال یک خنک کننده مایع همه کاره با رادیاتور 240 میلی متری، سازگاری گسترده، نورپردازی RGB و قیمت پایین هستید؟ بهترین انتخاب از دید ما این مدل است. خنک کننده دیپ کول دارای رادیاتور بزرگ با دو فن و نورپردازی RGB قابل تنظیم پمپ آب و در کل یک محصول همه کاره است. با اتصال این محصول به مادربرد می توان تمامی نورپردازی های RGB را با سایر قطعات سینک (همسان سازی) کرد. خنک کننده Deepcool Captain 240 Pro V2 بسته کاملی است و به لطف سازگاری گسترده با سوکت (شامل سوکت‌های AM4 و TR4 AMD و سوکت‌های LGA20XX و LGA1200 اینتل) می‌توانید آن را با انواع مختلفی از پردازنده ها استفاده کنید.

در بخش اول سه مدل بالارده، میان رده و ارازن قیمت را برای شما قرار داده ایم تا هنگام خرید سیستم اطلاعات درستی را در اختیار داشته باشید. در بخش دوم به سراغ مدل های خاص تری خواهیم رفت. اگر به دنبال خرید سیستم رندرینگ یا گیمینگ هستید ما در آرتا پی سی با راهنمای قبل از خرید بهترین مشاوره را ارائه خواهیم کرد تا خریدی ایده آل، حرفه ای و قطعات درست نسبت به بودجه را تهیه کنید.