عمده ترین کارت های گرافیک انویدیا که با نام RTX روانه بازار می شوند و به شدت محبوب هستند و از قابلیت و قدرت بالایی برخوردار می باشند؛ قرار است در نسل بعدی با نام RTX Ampere روانه بازار شوند. جدیداً دو پردازنده گرافیکی توسط GeekBench بررسی شده است و احتمال می رود که در آینده شاهد رونمایی از دو کارت گرافیک انویدیا باشیم البته برای نام گذاری آن هنوز زود است و احتمال دارد که شرکت انویدیا در ساعت های پایانی این را تغییر دهد.

بررسی که برنامه Geekbench V5 انجام داده است 7552 هسته کودا در 118SMs که نشان میدهد در هر SM باید 128 هسته حضور داشته باشد و این به نظر اشتباه می آید. باید به صورت استاندارد 64 هسته در هر SM حضور داشته باشد.این پردازنده گرافیک با فرکانس پایه 1.11 گیگاهرتزی نشان می دهد که 16.7 ترافلاپس سرعت پردازش دارد. بررسی که انجام داده شده نشان میدهد میزان حافظه آن 24 گیگابایت است. ( البته دقیقاً نمی توان مطمئن بود که برنامه Geekbench توانسته اطلاعات این کارت گرافیک را به درستی تشخصی بدهد یا خیر).

یکی از این گرافیک ها با امتیاز 184096 شگفت انگیزی که در برنامه Geekbench به ثبت رسانده است، تقریباً 40 درصد بیشتر از بنچمارک RTX Titan ، البته باید در نظر داشته باشیم که این قابلیت روی فرکانس پایه است و می تواند در فرکانس اورکلاک از این نیز قوی تر و سریعتر باشد. گرافیک دوم با 6912 هسته کودا و 108SMs با فرکانس پایه 1.01 گیگاهرتزی که تقریباً می تواند 13.9 ترافلاپس سرعت پردازش داشته باشد و تقریباً هم سطح با RTX 2080 Ti می باشد. جالب است که در این بنچمارک میزان حافظه را 47 گیگابایت محاسبه کرده است که در نوع خود جالب است.

نکته بسیار مهم در خصوص نسل بعدی کارت های گرافیک انویدیا حرکت این شرکت به سمت پردازندهای 7 نانومتری است. پردازنده هایی که در عین سرعت پردازش فوق العاده از مصرف انرژی به نسبت بسیار پایین تری برخوردار هستند. شرکت انویدیا در زمانی که رقیبی برای خود متصور نبود به کندی پیشرفت می کرد و با قیمت فضایی محصولات خود را روانه بازار می کرد. اما در زمانی که شرکت AMD با قدرت فوق العاده ای وارد بازار شد و توانست بهترین کارت های قدرتمند را روانه بازار کند و پیشتازی خوبی به سمت پردازنده های 7 نانومتری داشته باشد. شرکت انویدیا را نیز متقاعد کرده است تا برای اینکه بتواند در این بازار بماند و حذف نشود خود را به سمت پردازنده های 7 نانومتری سوق دهد. به احتمال زیاد در سال 2020 ما شاهد رونمایی از نسخه های کارت گرافیک ( به احتمال زیاد با نام Ampere ) خواهیم بود.