کمی درباره راینو (Rhino):

نرم افزار راینو (راینوسورس ثری دی) به انگلیسی Rhino، نرم افزاری برای طراحی سه بعدی می باشد که در سال 1980 توسط رابرت مک نیل ساخته شد. این نرم افزار بیشتر برای طراحان صنعتی کاربر دارد نوع طراحی در این سیستم نوربز است. نوربز در حقیقیت نوعی طراحی بر اساس ریاضیات است که برای ایجاد نمایش منحنی ها در سطوح استفاده می شود. نرم افزار راینو یکی از قدرتمند ترین نرم افزارها در این زمینه است. معماری برنامه Rhinoceros آن را ماژولار کرده و کاربر را قادر می سازد تا رابط کاربری، دستورات و منوها را سفارشی و به شکل دلخواه ایجاد کند. ده‌ها پلاگین موجود از سازنده خود راینو و سایر شرکت‌های نرم‌افزاری وجود دارد که قابلیت‌های Rhinoceros را در زمینه‌های خاص، مانند رندر و انیمیشن، معماری، دریایی، جواهرات، مهندسی، نمونه سازی اولیه و موارد دیگر را به شکل ایده آلی نشان  می دهد. برای خرید سیستم مورد نیاز نرم افزار راینو را میتوانید در ادامه مشاهده کنید.

محیط نرم افزار راینو
محیط نرم افزار راینو

پردازنده CPU:

عملکرد تاثیرگذار پردازنده در برنامه راینو،  از پردازنده ای با سرعت کلاک بالا (Clock Speed) و تعداد هسته های موجود در پردازنده است. قدرت پردازنده های امروزی دو شرکت معتبر یعنی اینتل و AMD، در بخش چند هسته ای بسیار پر سرعت هستند و هر دوی آنها را می توان پیشنهاد کرد اما با نرم افزارهای سه بعدی مانند راینو و SolidWorks تنها از یک هسته پردازنده برای مدل سازی ها استفاده می کنند. وظایف برخی از محاسبات و مدل‌سازی پیچیده، خطی می باشد و برای انجام محاسبات به پردازنده ای نیاز دارید که Single Thread سریعی داشته باشد. نرم افزار راینو همانند اکثر نرم افزارهای سه بعدی بسته به کاری که انجام میدهید بار کاری خود را روی پردازنده قرار می دهد. شاید بیشتر برنامه های در زمینه ذرات از بخش تک هسته ای استفاده کنند و بخش چند رشته ای زیاد کاربرد نداشته باشد با این حال، Rhino 7 و Grasshopper در مقایسه با نسخه‌های قبلی، بیشتر از چند رشته ای پشتیبانی می‌کنند و ما انتظار داریم که در نسخه های بعدی، این وضعیت باز هم بهبود یابد. با این حال، رندر کردن با پلاگین‌هایی مانند V-Ray for Rhino، Maxwell و KeyShot در راینو از تمام هسته های موجود استفاده می‌کند.  آخرین پردازنده های اینتل دارای اورکلاک پویا Turbo Boost هستند به این معنی که وقتی CPU حداکثر بار را حس می کند، سرعت کلاک پردازنده افزایش می یابد. پردازنده های i7 و i9 دارای Hyperthreading هستند. این حالت فرآیندی است که در آن تعداد هسته های پردازشگر فیزیکی به طور موثر دو برابر می‌ شود، به طوری که یک پردازنده چهار هسته‌ ای دارای هشت پردازنده منطقی است.

کارت گرافیک GPU:

استفاده از GPU در Rhino 7 به طور چشمگیری بهبود یافته است و اکنون از GPU های مدرن کاملا پشتیبانی میکند. پلاگین های رندر گیری اکنون از شتاب دهنده GPU برای سرعت بخشیدن، استفاده می کنند، برای مثال رندر Cycles RayTrace در Rhino 7 می تواند از حالت GPU Acceleration استفاده کند. راینو به گونه ای طراحی شده است که بتواند از قدرت کارت گرافیک و بخصوص هسته های کودا CUDA برای بالا رفتن سرعت در بخش رندر استفاده کند. ما به طور کلی کارت‌های گرافیک NVIDIA را توصیه می‌ کنیم، زیرا این کارت‌ ها، به‌ ویژه کارت‌ های Quadro، با راینو به خوبی سازگار هستند. کارت های AMD نیز خوب می باشند اما نیازمند تنظیمات برای اجرای بهینه خواهید بود. باید عنوان کرد که کارتهای کوادرو بسیار قیمت بالایی دارند، قیمت بالای کارتهای Quadro ممکن است مانع بسیار بزرگی در خرید باشد. پیشنهاد ما کارتهای سری RTX هستند و اگر به دنبال کارت مناسب برای راینو هستید که هزینه آنقدر بالایی را صرف نکنید کارت های RTX 3060 و RTX 3070 بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

حافظه رم RAM:

همانند سایر نرم افزارهای سه بعدی برای کار با راینو پیشنهاد ما حافظه رم 16 گیگابایت است. اما خب طبیعتا شما تنها با این نرم افزار کار نخواهی کرد و حتما از سایر نرم افزار ها درکنار راینو استفاده می کنید، پس اگر به دنبال خرید مطمئن هستید، گروه آرتا پی سی رم 32 گیگابایت و بالاتر را توصیه میکند.

حافظه ذخیره سازی:

حافظه پرسرعت می تواند تأثیر شگفت انگیزی بر عملکرد راینو داشته باشد و هزینه کردن در این قسمت قطعاً نتیجه مناسبی دارد. بهترین پیشنهاد ما به شما حافظه های ذخیره سازی NVMe M.2 می باشد، هزینه کردن در این بخش می تواند سرعت عمل و روان بودن کار در تمامی قسمت های یک پروژه را به کاربر هدیه دهد. پس در قسمت هارد به شدت پیشنهاد می شود که از حافظه های پرسرعت M.2 و SSD استفاده شود. همچنین حتما سیستم عامل و نرم افزار راینو همراه با پلاگین های این نرم افزار را روی این نوع حافظه ها نصب کنید.

در مجموع کار با نرم افزار Rhino و لذت طراحی عالی با خرید یک سیستم مناسب این نرم افزار می تواند تکمیل شود. اگر به دنبال خرید سیستم رندرینگ و یا سیستم گیمینگ هستید متخصصان ما در سایت آرتا پی سی کمک حال شما خواهند بود. با مراجعه به سایت آرتا پی سی می توانید از بهترین قطعات روز دنیا برخوردار شوید.