سال 2020 با حضور پرقدرت سامسونگ شروع شده است؛ سامسونگ در این سال پر ماجراجو از غولی به نام Galaxy S20 Ultra رونمایی کرده است و هیجانی جالب در بین علاقمندان به تکنولوژی و خصوصاً تلفن همراه به راه انداخته . این گوشی قدرتمند در اصل تمایز اصلی خود را از سایرین با توجه به دوربینش ارائه می دهد و مخصوصاً زوم بینظیری که دارد. آنقدر این مسئله مهم و جذاب بوده است که سامسونگ بزرگ در پشت گوشی با نام Space Zoom 100X از آن یاد کرده است. زومی فضایی که می تواند تا 100 برابر زوم دیجیتال را به شما ارائه دهد. در این مقاله سعی کرده ایم این گوشی را از لحاظ قدرت دوربین با دو گوشی محبوب دیگر مقایسه کنیم. گوشی محبوب و قدرتمند شرکت هواوی با نام P30 Pro و سری نوت سامسونگ با نام Note 10 پلاس . در ابتدا سه گوشی را بدون هیچ گونه زومی در شب و روز بررسی می کنیم ( این بررسی توسط تیم GsmArean صورت گرفته است) .

(برای دیدن کیفیت اصلی روی عکس ها کلیک کنید)
تصویر در روز گوشی S20 Ultra
S20 Ultra
تصویر در روز Huawei P30 Pro
P30 Pro
تصویر در روز Samsung Note 10+
Note 10 plus
تصویر در شب گوشی S20 Ultra
S20 Ultra
تصویر در شب گوشی P30 Pro
P30 Pro
تصویر در شب گوشی Note 10 plus
Note 10 plus

در حالت بزرگنمایی 2 برابر که فقط گوشی سامسونگ Note 10 plus دوربین مستقل در این زمینه دارد. تصاویر این دوربین نسبت به S20 Ultra بهتر است. زیرا در گوشی S20 Ultra مرکز تصویر را از دوربین TelePhoto استفاده می کند و حاشیه را از دوربین اصلی گرفته به هم وصل می کند یک روش استاندارد به حساب می آید ولی خب مشخصاً نسبت به دوربین نوت در این خصوص ضعیف تر عمل کرده و تصاویر در حاشیه از کفیت ضعیف تری برخودار هستند. گوشی هواوی P30 Pro نیز از همین روش سامسونگ S20 Ultra در این حد از زوم بهره میگیرد.

(برای دیدن کیفیت اصلی روی عکس ها کلیک کنید)
تصوبر دو برابر زوم در گوشی S20 Ultra
2X Zoom S20 Ultra
تصویر دو برابر زوم در گوشی Note 10 plus
2X Zoom Note 10 Plus

در حالت چهار برابر زوم که مزیت دوربین های تله فوتو سامسونگی به حساب می آید. از کیفیت و جزئیات به همراه کنتراست خوبی در درون عکس برخوردار هستند. و گوشی S20 Ultra از اینجا کیفیت خود را در زوم به رخ می کشد و گوشی Note 10 Plus در این زمینه ضعیف تر عمل کرده است. کافیست به جزئیات نگاره و رنگ ها و بافت ان در S20 Ultra توجه کنید تا کیفیت ارائه شده در چهار برابر زوم را بیشتر درک کنید. در 5 برابر زوم گوشی P30 Pro کنتراست بهتری دارد و در این سطح از زوم خود را بهتر نمایش می دهد . هرچند که در این سطح از زوم گوشی Note 10 Plus دیگه عملا ضعیف به حساب می آید و نمی تواند با رقبای خود رقابت کند.

تصویر با چهار برابر زوم در گوشی S20 Ultra
4X zoom S20 Ultra
تصویر با چهار برابر زوم در P30 Pro
4X Zoom P30 Pro
تصویر با چهار برابر زوم در Note 10 plus
4X Zoom Note 10 plus

در حالت 10 برابر زوم که فقط در گوشی سامسونگ S20 Ultra به صورت اپتیکال وجود دارد و مابقی گوشی ها به صورت دیجیتال این زوم را ارائه می دهند. در این حالت گوشی S20 Ultra واقعاً جزئیات عالی را از خود ارائه می دهد و گوشی P30 Pro نیز با زوم دیجیتال خودش می تواند تصویر قابل قبولی را به ما ارائه دهند. ولی گوشی Note 10 Plus در این سطح از زوم جزئیات قابل قبولی ارائه نمی دهد و نهایت زوم این گوشی در همین حد هست.

(برای دیدن کیفیت اصلی روی عکس ها کلیک کنید)
تصوبر 10 برابر زوم با گوشی S20 Ulta
10X zoom S20 Ultra
تصویر با 10 برابر زوم در گوشی P30 Pro
10X Zoom P30 Pro
تصویر با ده برابر زوم در گوشی Note 10 Plus
10X Zoom Note 10 plus

در نهایت زومی که از خود ارائه می دهند، سامسونگ با 100 برابر زوم دیجیتال پیشتاز تمام گوشی های موجود هست ولیکن در این حد از زوم کیفت قابل قبولی ارائه نمی شود. در آن سمت گوشی P30 Pro نهایت زومی که به شما ارائه می دهد 50 برابر است و در این حد نیز کیفیتی قابل قبولی ارائه نمیشود هرچند که برای این حد از زوم واقعا گوشی های بسیار قوی به حساب می آیند و تا حدی از جزئیات برای شما تصویر برداری شده است.

(برای دیدن کیفیت اصلی روی عکس ها کلیک کنید)
تصویر با 100 برابر زوم در گوشی S20 Ultra
100X Zoom S20 Ultra
تصویر با 50 برابر زوم در گوشی P30 Pro
50X Zoom P30 Pro