ویروس ها جزء جدایی ناپذیر دنیای تکنولوژی هستند. برخی از آنها واقعاً به معنای واقعی کلمه ویروس هستند و می توانند به شدت تاکثیر شده و سیستم شما را آلوده کنند و انواع دردسرها را برای شما فراهم کنند. در این بین برخی ویروس های سیستمی فقط آزار دهنده هستند و آنقدر که باید تخریب کننده نیستند. فقط شما را بری حذف آن و از شر آن خلاص شدن به زحمت می اندازد. دوتا از این نوع ویروس ها که امروز قصد داریم با هم آموزش حذف آنها را دنبال کنیم؛ ویروس شورتکات و ویروس New Folder.exe هستند.

شاید آموزش های زیادی را در فضای وب دیده باشید و قطعاً بیش از 80 درصد آنها نیز فقط متن پر کردن هستند و تقریباً راهکار صد در صدی برای حل این معضل نیستند. نکته بعدی این است که خیلی از کاربران در سطح بالایی نیستند که بتوانند مثلا از روش ریجستری و یا CMD این نوع ویروس ها را پاکنند. پس واقعاً را ه اصلی و تضمینی برای حذف این دو ویروس چیست ؟ با ما همراه باشید چند ترفند ساده داریم.

بهترین راهکار استفاده از آنتی ویروس است ، شما فرمان را در اختیار آنتی ویروس قرار داده و آنتی ویروس به راحتی ویروس شورتکات و New Folder.exe را برای شما حذف خواهد کرد. البته در این زمینه شاید بپرسید کدام آنتی ویروس بهترین عملکرد را داراست. آنتی ویروس هایی چون کاسپرسکی و بیت دفندر بهترین عملکرد را دارا می باشند ولی خب این آنتی ویروس ها بیشتر به درد شرکت ها و افرادی می خورند که اطلاعات حساسی دارند و در مقابل ویروس های خطرناک تر محافظت می شوند. و هزینه ای بسیار بالایی هم روی دست شما می گذارند ( اگر واقعا توان مالی دارید کاسپر خریداری کنید و یک بار برای همیشه از شر ویروس رهایی یابید).

آنتی ویروس رایگانی چون Panda Free Antivirus که هم رایگان است و هم بسیار قدرتمند در این زمینه می تواند به راحتی ویروس های شورتکات و New Folder.exe را در سیستم شما شناسایی و حذف کند. این آنتی ویروس در سایت های دانلود ایرانی مثل سافت 98 نیز قرار داده شده و شما می توانید به راحتی آنرا دانلود کنید و استفاده کنید. (لینک دانلود آنتی ویروس پاندا) بازهم تاکید می کنیم که راه های متنوعی برای حذف این نوع ویروس ها وجود دارد ولی راه قطعی و ساده استفاده از این آنتی ویروس است.

خرید سیستم رندرینگ و گیمینگ

حل مشکل مخفی شدن فایل ها و فولدرها توسط ویروس شورتکات و New Folder.exe

آنتی ویروس پاندا می تواند این ویروس ها را به طور کامل از سیستم شما پاکسازی کند ولی خسارتی که وارد شده را نمی تواند برطرف کند. اصلی ترین مشکلی که این نوع ویروس ها ایجاد میکنند مخفی شدن فایل ها و فولدر ها هستند. برای حل این معضل تنها راهی که دارد باید از CMD استفاده کنید و این روش صد در صد به شما جواب خواهد داد. البته اگر کار با این برنامه را زیاد بلد نیستید و برای شما سخت است می توانید فولداری های مخفی خود را کپی کنید در سیستم و مجدد شروع به فولدر سازی کنید تا مشکل برطرف شود ( بسیار طاقت فرسا و خسته کننده است) 

برای این کار کافیست در استارت ویندوز خود عبارت cmd را تایپ کنید و سپس روی آن راست کلیک کرده و گزینه run as administrator را انتخاب کنید. در پنجره باز شده کافیست عبارت زیر را تایپ کرده و اینتر را بزنید . تمام فایل ها و فولدر های مخفی شده توسط این ویروس به حالت عادی خود برمی گردند.

attrib -h -r -s /s /d D:\*.*

دقت داشته باشید که به جای کلمه “D” حتماً نام درایو فلش یا درایو هارد خود را وارد کنید.

واکیسنه کردن سیستم از درگیری با ویروس شورتکات و New Folder.exe

شاید برای شما هم سوال باشد که آیا راهی وجود دارد که سیستم و مخصوصاً فلش درگیر این ویروس نشود و یا به اصطلاح راهی برای واکسینه کردن آن وجود دارد. بله همین شرکت علاوه بر آنتی ویروس، واکسینه ای نیز دارد با نام Panda USB Vaccine که می تواند سیستم و مخصوصاً فلش شما را واکسینه کرده و دیگر این ویروس ها آزارتان ندهد. ترفند این روش این است که اجازه نمیدهد در سیستم و یا فلش شما به صورت خودکار autorun.exe فعال شود، چون در اصل این مورد باعث میشود تا ویروس به تواند به صورت خودکار عمل کرده و به محض نصب فلش فعال شود.بنابراین این واکسینه کمک می کند تا این مشکل به وجود نیاید برای دانلود این برنامه کافیست یه سایت های دانلود ایرانی همچون سافت 98 مراجعه کنید و آنرا دانلود کنید .

( لینک دانلود برنامه واکسینه پاندا )