جدید ترین عناوین خبری امروز
مجله اینترنتی آرتا پی سی

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

مبین مظاهری
AMD در حال نزدیک شدن به NVIDIA

بهترین انتخاب کارت های گرافیک برای گیمرها

به بررسی دو کمپانی بزرگ یعنی amd و nvidia میپردازیم :

طبق اطلاعات دریافتی steam در ماهی که گذشت عملکرد کمپانی amdدر بازار  گرافیک چندان هیجان انگیز نبوده با وجود معرفی کارت های rx5700 و rx5700xt  هم چنان انتخاب گیمرها کارت های میان رده  وارزان nvidia می باشد.کارت های گرافیک gtx1650و rtx2060 ونیزgtx1660ti  سهم قابل قبولی را به خود اختصاص داده اند.

با انجام بررسی به نظر می رسد که همچنان سهم بازار تراشه های گرافیکی در دست nvidia باشد با این وجود رشد یکی از چیپ های گرافیک amd جالب و غیر منتظره است.کارت rx 590  با رشد 0.22 انتخاب بسیاری از گیمرهای رایانه ای بوده است.این کارت گرافیک کامل ترین وبهترین در خانواده خود یعنی polarisاست.

 

کارت rx 590 جهت رقابت با مدل هایی از کارت های پاسکال و gtx1660 توسط Amdدر بازار همچنان عرض همی شد با توجه به انتشار مدل هایی از rxمثل 5700 و5700xt انتظار می رود که مانور amd بر روی خانواده navi باشد.با این حال خیل عظیمی از گیمرها کارت rx590 را انتخاب خود قرار داده اند. در بین کارآ»د ترین انتخاب ها همچنان رتبه نخست در دست nvidia می باشد.EA

همانطور که در لیست مشاهده می شود کارت گرافیک 1060 که در خانواده پاسکال قرار داشت با افت 0.42 درصدی سهم خود را از دست داده است  و تراشه ی مجتمع vega11 که در Apu های Amd قرار دارد مقرون به صرفه ترین وکارآمدترین  با رشد 0.16 درصدی همراه بوده است.

 

با این وجود همچنان همانطور که دیده می شود بر خلاف جهت اینتل که از رقیب خود Amd عقب مانده است nvidia همچنان سهم خود در بازار گرافیک را حفظ کرده اما ب ااین حال باید دید با ورود گرافیک هایی همچون amd rx 5500 سری gtx 1660 superچه تغییراتی در لیست رخ می دهد.

0/5 ( 0 نظر )
دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به